Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /data/clients/misie.saleziani.sk/www/libraries/Router.php on line 13

Warning: Creating default object from empty value in /data/clients/misie.saleziani.sk/www/libraries/Router.php on line 79

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /data/clients/misie.saleziani.sk/www/libraries/Abstract/Controller.php on line 26

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /data/clients/misie.saleziani.sk/www/libraries/Abstract/Model.php on line 10

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /data/clients/misie.saleziani.sk/www/libraries/Abstract/Model.php on line 10

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /data/clients/misie.saleziani.sk/www/libraries/Abstract/Model.php on line 10
Saleziánske Misie

Saleziánske Misie - Saleziáni Don Bosca

Formačná príprava misijných dobrovoľníkov

Foto

V júni 2011 sa skončila ročná formačná príprava dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodli pre službu v saleziánskych misijných staniciach v rôznych krajinách sveta.
Terka Jurisová, Majka Pristášová a Ľubka Skyčáková o niekoľko týždňov vycestujú do Angoly, Fero Baláž a Andrej Niko na Haiti, Katka Bucová a Danka Hrobárová do Kazachstanu, Katka Kňažíková a Lenka Kostolanská do Peru, Martina Kollárová , Majka Majdová a Peter Trnka do Kene, Tomáš Laštík, Janko Kyseľ a Majo Strnisko do Sudánu, Lucka Kubaliaková, Majka Reváková a Števo Račák na Luník IX.
Želáme im veľa Božích milostí pre ich službu.

Noví záujemcovia o misijné dobrovoľníctvo sa môžu prihlásiť do nového ročníka formačných stretnutí, ktorý začína v septembri 2011.

Ako vnímali samotní dobrovoľníci formačné stretnutia:

" Všetky stretká, na ktorých som bola, boli skvelé.... ja som nesmierne rada, že som sem mohla chodiť. Skutočnosť, že v tom mojom cieli nie som sama a nebojujem sama, mi pomáha ísť dopredu ..."

"Všetko, čo som tu zažila, ostáva vo mne a teraz viem, že mi bude chýbať toto miesto, títo ľudia, celé toto ohromné spoločenstvo. Peťove prednášky a duchovné obnovy a kázne ma vždy silno povzbudili a za to som veľmi vďačná. Dokonca niekoľko osobných rozhovorov ma hlboko zasiahlo....Jedna z najúžasnejších vecí, čo tu bola - bola naša kaplnka. Už prvý mesiac som bola veľmi šťastná a veľmi som cítila na tomto mieste pokoj a miesto milostí...každá chvíľka na tomto mieste bola pre mňa požehnaním. A za to ďakujem vám a Pánovi!"

" Toto spoločenstvo vnímam ako veľký dar od Boha. Obohatil a rozvinul sa môj duchovný život, spoznala som skvelých ľudí, ktorých mám veľmi rada a verím, že sa budeme stretávať aj po návrate z misií.....Najsilnejším zážitkom boli pre mňa duchovné cvičenia v Medžugorii. Veľmi oceňujem tohtoročné dvojité Vianoce - jedny duchovné vo Vrútkach a jedny nie až tak duchovné doma.
Všetko, čo sme tu počuli, videli, zažili bolo obohacujúce a pre mňa je to možno najcennejšia skúsenosť doteraz. Ďakujem vám všetkým z celého srdca za nádherné chvíle!"

" Páčila sa mi celková organizácia, témy, o ktorých sa diskutovalo, zaujalo ma rozprávanie o dobrovoľníctve a najmä prezentácie. Tiež sa mi páčil systém služieb, možnosť spolupráce, vzájomného spoznávania sa..."

" Veľmi dobre pripravené, načerpal som väčšie odhodlanie byť misijným dobrovoľníkom. Tiež som veľmi potešený z ľudí a spoločenstva, ktoré sa tu vytvorilo."

Kategórie: Slovensko