Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /data/clients/misie.saleziani.sk/www/libraries/Router.php on line 13

Warning: Creating default object from empty value in /data/clients/misie.saleziani.sk/www/libraries/Router.php on line 79

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /data/clients/misie.saleziani.sk/www/libraries/Abstract/Controller.php on line 26
Saleziánske dobrovoľníctvo

Saleziánske Misie - Saleziáni Don Bosca

Saleziánske misijné dobrovoľníctvo

Ján Pavol II. pri príležitosti stého výročia smrti don Bosca zanechal mladým, zhromaždeným pred bazilikou Panny Márie Pomocnice, tento odkaz:

“Čo sa týka vašej úlohy ako mladých, poviem to jednoducho: ste nevyhnutne potrební nie preto, čo môžete urobiť vašimi ľudskými silami, ale preto, čo môžete urobiť prostredníctvom viery v Boha pokoja, ktorá sa stáva kultúrou a záväzkom za pokoj. Avšak môžete byť tým, čo ľudia od vás očakávajú, ak sa už dnes rozhodnete konať. Pozrite sa na rozličné situácie a konajte! Dobrovoľnícka služba, v našom čase taká nádherná, je živá medzi vami.

Majte však čistotu úmyslov, ktorá vás robí “priehľadnými”, dych nádeje, ktorá vás robí vytrvalými, pokoru lásky, ktorá vás robí vierohodnými.

Odvažujem sa povedať, že mladý človek vo vašom veku, ktorý sa nevenuje v tej či onej forme trochu dlhšie v službe druhým, nemôže sa volať kresťanom, keďže je toľko a takých veľkých potrieb, ktoré pochádzajú od bratov a sestier, čo nás obkľučujú.” (Ján Pavol II., Turín, 4. september 1988)

Identita saleziánskeho dobrovoľníctva

Don Bosco prežíval na Valdoccu skúsenosť života spolu s mladými ľuďmi a dospelými, ktorí s ním pracovali na výchove a spáse mladých. Takéto živé charizmatické a komunitné prežívanie ukazuje aj projekt dobrovoľníctva saleziánskej rodiny.

Saleziánsky dobrovoľník

Saleziánsky dobrovoľník je laik, muž alebo žena, ktorý sa po primeranej príprave dáva do nezištnej služby mladým a ľudovému prostrediu, pričom prednostnú pozornosť venuje najchudobnejším v súlade so saleziánskym poslaním.

Charakteristika saleziánskeho dobrovoľníctva

Rady Don Bosca

Niekoľko rád Don Bosca prvým misionárom